Jessup Poland 2016

Z przyjemnością informujemy, iż w dniach 10-12.02. drużyna WPiA UJ w składzie: Bartosz Gauza, Agata Kozłowska, Bartosz Kurzyniewski, Józef Pordes oraz Aleksandra Wierzba, pod opieką naukową pana Przemysława Roguskiego, brała udział w rundach krajowych konkursu Philip C. Jessup International Law Moot Court competition, odbywających się w salach Sądu Najwyższego w Warszawie.

Drużyna UJ po raz czwarty z rzędu doszła do finału rund krajowych, wygrywając wszystkie rundy eliminacyjne, zaś w finale zajęła drugie miejsce, minimalnie przegrywając z zespołem Uniwersytetu Warszawskiego. Drużyna uzyskała wyróżnienie za najlepsze pisma procesowe, a pani Aleksandra Wierzba oraz panowie Józef Pordes oraz Bartosz Kurzyniewski zajęli odpowiednio miejsca trzecie, piąte i szóste na liście najlepszych mówców turnieju i otrzymali oferty praktyk w renomowanych kancelariach prawnych.

Za osiągnięte wyniki drużyna została zaproszona przez organizatorów turnieju do uczestnictwa w rundach międzynarodowych konkursu Jessup, które odbędą się w dniach 25.03.-05.04. w Waszyngtonie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

nagroda uj